Reklam

Şehitlerimiz için sela okuyan hemşehrimiz Darp edildi.

Şehitlerimiz için sela okuyan hemşehrimiz Darp edildi.

Şehitlerimiz için sela okuyan hemşehrimiz Darp edildi.
19 Temmuz 2018 - 00:03

Aslen İlçemiz Beybükü Köyünden olup Tekirdağ’ın Ergene ilçesi  Esenler Camii’nde görevli imam  Hatip Faruk AÇIKGÖZ  15 Temmuz' 2018 gesesi  okunan salanın ardından camiye gelen bir genç tarafından darp edildi. İmam Faruk Açıkgöz, konunun ardından jandarmaya, mahalle muhtarına, müftülüğe ve sendika yetkililerine bilgi verdiğini söyledi.

                                   

Esenler Mahallesi’ndeki caminin 22 yıllık imamı Faruk Açıkgöz, sala okuduğu gerekçesiyle saldırıya uğradı.

 

ekirdağ’ın Ergene ilçesindeki Esenler Camii’nde görevli imamın 15 Temmuz'da okunan salanın ardından camiye gelen bir genç tarafından darp edildi.

15 Temmuz anmasında sala okuduğu için darp edildi

Esenler Mahallesi’ndeki caminin 22 yıllık imamı Faruk Açıkgöz Diyanet İşleri Başkanlığının talimatı gereği 15 Temmuz gecesi 00.13’de sala okudu. İmam Açıkgöz, salayı okuduktan sonra camiye giren 2 kişiden İ.Ö.(22) ile aralarında tartışma çıktığını bu sırada gencin kendisine yumruk atarak darp ettiğini öne sürdü. İmam Faruk Açıkgöz, konunun ardından jandarmaya, mahalle muhtarına, müftülüğe ve sendika yetkililerine bilgi verdiğini söyledi.

                                                 

 

Olayı duyunca imama destek vermek amacıyla Esenler Camii’ne geldiklerini kaydeden Diyanet Sen Tekirdağ Şubesi Başkanı Adem Yaryıkan, yaşanan olayı tasvip etmelerinin mümkün olmadığını, sürecin tüm safhalarının takipçisi olacaklarını söyledi.

                                                       

 

Saldırgan serbest bırakıldı

Jandarma ekiplerinin soruşturma başlattığı olayda hem cami imamının hem de şüpheli İ.Ö. adlı gencin ifadesinin alındığı ve savcılık sorgusunun ardından adli makamlara sevk edilen İ.Ö.’nün adlı kontrol şartıyla serbest bırakıldığı kaydedildi.

Durağan lılar  adına www.duragan.com  olarak  hemşehrimiz Faruk AÇIKGÖZ hocamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum