SİNOP’TA MAHŞERİ KALABALIK
Reklam
Reklam

SİNOP'TA MAHŞERİ KALABALIK

SİNOP'TA MAHŞERİ KALABALIK

30 Aralık 2017 - 23:43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; "Özellikle 16 Nisan seçimlerinde Sinop'un gösterdiği ilgiyi alakayı, bir kenara bırakmak mümkün değil. Şimdi hedef 2019 Mart Yerel Seçimleri ve ardından da inşallah Kasım Cumhurbaşkanlığı başkanlık sistemine geçiş ve parlamento seçimleri" dedi.

 

                                                                                        

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 6. Olağan İl Kongresine katılmak üzere geldiği Sinop’ta partililerle buluştu. Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen kongrede konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun süren bir ayrılığın ardından yeniden Sinop’ta olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Her ne kadar Sinop’a gelemese de Sinop için yapılan projeleri yakinen takip ettiğinin altını çizen Erdoğan, 10 Ağustos 2014 referandumunda ve 16 Nisan 2017’de gerçekleştirilen halk oylamasında verdikleri büyük destekten dolayı Sinoplulara teşekkür etti.  SİNOP GEÇMİŞLE BUGÜNÜN MUKAYESESİNİ EN İYİ YAPABİLECEK ŞEHİRLERDEN BİRİ Sinop'un geçmişle bugünün mukayesesini en iyi yapabilecek şehirlerden olduğunu söyleyen Erdoğan, yöreye son 15 yılda toplam 10 katrilyon lira tutarında yatırım yapıldığını belirtti. Erdoğan; Sinop’ta Mevcut okullarımızı yenilemekle kalmadık. Yeni okul ve derslikler inşa ettik. Bugün 9 fakültesi, 6 meslek yüksek okulu, 11 bin öğrencisiyle bölgesinin çekim merkezine dönüşen Sinop Üniversitesini bu şehre biz kazandırdık. Bu öğrencilerimiz barınma sorunu yaşamasın diye toplam bin 415 kişi kapasiteli yükseköğretim yurtları yaptık. Spor salonları, atletizm pistleri, futbol sahaları gibi komplekslerden oluşan toplam 15 adet spor tesisi inşa ettik” diye konuştu. BU SALON SİNOP’A YETMİYOR Partisinin il kongresinin yapıldığı Atatürk Spor Salonu'nun Sinop'a yetmediğini belirten Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa zamanda 2 bin 500 kişilik spor salonunun tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunulacağını ifade etti. Erdoğan; “Bunun yanında sağlık alanında 5 tesisi şehre kazandırdık. 250 yataklı Sinop Atatürk Devlet Hastanesine bir ek bina yaparak hastanemizi büyütüyoruz. Bu hastanemizle birlikte Sinop’ta 4 adet sağlık yatırımının inşasının da sürüyor.  2002 yılına kadar Sinop'ta sadece 4 kilometre bölünmüş yol yapılmıştı. Biz buna 119 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Böylelikle Sinop’un bölünmüş yolu 123 kilometreye çıktı” dedi.

                                                                                                             


 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 6. olağan il kongresine katılmak üzere geldiği Sinop'ta halka hitap etti. Erdoğan konuşmasında 16 Nisan referandumunda Sinop'un verdiği desteğe teşekkür etti.  Kastamanu'daki programı ardından Cumhurbaşkanlığına ait uçakla Sinop Havalimanına gelen Erdoğan, burada  mülki erkan tarafından karşılandı. Askeri tören mangasını selamlayan ve kendisini karşılayan çocuklara çeşitli hediyeler veren Erdoğan, daha sonra Cumhurbaşkanlığına ait otobüsle halkı selamlayan Uğur Mumcu Meydanına geldi. burada Türk Bayrakları ile süslenen meydanda kendisini bekleyenlere hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 15 yıllık döneminde Sinop'ta yaptıkları yatırımlardan bahsetti. Sinop'ta uzun bir aradan sonra yeniden bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Erdoğan; "Uzun bir aradan sonra 6. olağan kongremiz vesilesiyle buradayız. Sizin bu coşkulu katılımınızı görünce, kongreye girmeden önce sizleri selamlamak istedim. Az önce Kastamonu kongremizi yaptık. Maşallah orada da böyle büyük bir coşku vardı. Orada da bu coşkuyu kardeşlerimizle paylaştık, şimdide Sinop'ta sizlerle bir aradayız" dedi.  Erdoğan konuşmasının devamında, Sinop'ta 15 yıllık AK Parti iktidarı döneminde 10 katrilyon yapıtırım yapıldığını söyledi. 

 

CUMHURBAŞKANI SİNOP'TA

CUMHURBAŞKANI SİNOP'TA

CUMHURBAŞKANI SİNOP'TA

CUMHURBAŞKANI SİNOP'TA

CUMHURBAŞKANI SİNOP'TA

CUMHURBAŞKANI SİNOP'TA

CUMHURBAŞKANI SİNOP'TA

CUMHURBAŞKANI SİNOP'TA

CUMHURBAŞKANI SİNOP'TA

CUMHURBAŞKANI SİNOP'TA

Bu haber 988 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak parti  adayları  Mahmut YURTSEVEN ve Yılmaz ŞAHİN
Ak parti adayları Mahmut YURTSEVEN ve Yılmaz ŞAHİN
AkParti Sinop'ta başkan adaylarını açıkladı.
AkParti Sinop'ta başkan adaylarını açıkladı.