Reklam

Durağan!da Sunni Tohumlama Projesi

Sinop İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen "Suni Tohumlama ve Sosyal Dönüşüm" Projesi Durağan ilçesinde de başlatıldı.

Durağan!da Sunni Tohumlama Projesi
22 Kasım 2020 - 23:41

Sinop İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen "Suni Tohumlama ve Sosyal Dönüşüm" Projesi kapsamında  Durağan İlçe ve köylerinde aşılama işleri 11 Kasım 2020 tarihi itibariyle atılan imzalarla başladı.

İlçede hayata geçirilen projenin bölge hayvan popülasyonuna büyük katkı sağlayacağını belirten İl tarım ve Orman Müdür Vekili Ahmet Tam, yetiştiricilere önemli uyarılarda bulundu. Tam; “Projemize sahip çıkalım ki, Ülkemizin ve İlimiz hayvan popülasyonu gelişsin, hem üreticimiz hem de ülkemiz kazansın. Yetiştiricilerimizden istediğimiz erkek dana hayvanlarının merada ineklerle aynı yere salınmaması ve tohumlama için serbest veterinerlerin aranması yeterli olacaktır. Bu projeye katkılarından dolayı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Ceylan, Islah ve Geliştirme Daire Başkanı Adem Bölükbaşı, Altyapı ve Çevre İzleme Daire Başkanı Emre Gürçay ve Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Daire Başkanı Dr. Ender Burçak'a teşekkürlerimizi sunarız. Projemiz ilimiz ve Durağan İlçemiz adına hayırlı olsun” dedi.


KAYNAK: VİTRİNHABER

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum