Reklam
Dr.Baki YILDIRIM

Dr.Baki YILDIRIM

Dr.Baki YILDIRIM

D vitamini

13 Haziran 2020 - 07:03

Doğru bilinen yanlışlar, yanlış bilinen doğrular...Sevgili dostlar başlığımızı Bera hanım önerdi ve yazılarımıza başlamış olduk.

İlk d vitamininden bahsedeyim istedim.

D vitamini.D vitamini en çok ihtiyaç duyduğumuz ve en çok eksik olduğu görülen vitaminimizdir.

   • Süt, ayran, kefir, peynir ve yoğurt, tereyağı, balık, karaciğer, yumurta sarısı, tatlı patates, mantar ve maydanoz, d vitamini içersede gerek kapalı ortamda fazla kalışımız gerekse sentez mekanizmalarında ki eksiklikler nedeniyle d vitamini eksikliği sık görülmektedir.


  • Eğer sabah kalktığınızda işe gitmek istemiyor ve hiç Bir şey yapmak istemiyorsanız büyük ihtimalle d vitamininiz düşmüştür...


  • D vitamini vücuta 3200 kadar genin düzgün çalışmasını sağlar...


  • D vitamini ni; eğer kemik erimesi yoksa damla olarak alınmasını tavsiye ederiz. Aksi durumda kemikler aşırı gevrekleşir ve kırıklara açık hale gelir..Bir şişe D vitamini damlası (50 bin ünitelik) bir hafta içinde bitirebilirsiniz.

.D vitamini sentezi için bulutlu açık havayı öneriyoruz. Güneşin vücut için zararlı etkilerini bulut süzerek önlemektedir.

.D vitamini sentezi için haftada 3 gün birer saat yüz ve kollar görülecek şekilde açık havada kalır ve yeşillikler yersek vücut sentez edebilir.

Uzun yazılar okunmuyor, şimdilik bu kadar yeterli sanırım.

Sağlıklı ve mutlu kalınız kıymetli arkadaşlar.

13.06.2020

Küçükçekmece